سوالات متداول – پرسش و پاسخ | زاگرس چوب

شما می توانید با کلیک بر روی هر یک از گزینه های زیر سوالات مربوط به آن دسته را مشاهده نمایید :

پارکت

1چگونه یه پارکت خوب رابشناسیم ؟
1- نوع کلیک پارکت 2- ضدآب بودن پارکت 3- مقاومت پارکت در برابر خش
2بیشترین مصارف پارکت LVT در کجاست ؟
استفاده از پارکت LVT محدودیت مکانی و سلیقه ای ندارد و برای تمامی مکان ها از قبیل اداری، خانگی، فروشگاهی و حتی هتل ها و فرودگاه ها قابل استفاده می باشد.
3پارکت چوبی چیست ؟
پارکت اصولا یکی از کف پوش ها محسوب می شود که چندی است مورد استفاده قرار می گیرد. پارکت در انواع مختلف وجود دارد، پارکت چوبی پارکتی است که از جنس صد در صد چوب باشد و طبق یک شرایط خاص مورد استفاده قرار گیرد.
4تفاوت پارکت LVT با دیگر پارکت لمینیت ها چیست ؟
پارکت LVT بدلیل نوع مواد اولیه استفاده شده در آن از مقاومت بالایی در برابر آب، آتش و خش پذیری برخوردار میباشد که موجب تفاوت آن با دیگر پارکت لمینیت ها شده است.
5فناوری ساخت پارکت ضد آب به چه صورت می باشد ؟
شاید کمی عجیب به نظر برسد که پارکت ضد آب از مواد گیاهی ساخته شده است و همین مواد گیاهی از بروز مشکل برای پارکت در برابر آب جلو گیری می نماید. البته پارکت های ضد آب دیگری هم وجود دارد که از مواد مصنوعی ساخته شده اند و در دراز مدت دچار مشکل می شوند.
6نحوه نصب پارکت لمینت در مقایسه با پارکت چوبی چگونه است ؟
مدل های پارکت و لمینت به دلیل اینکه به صورت کلیکی می باشند بسیار آسان و راحت نصب می شود. نصب پارکت و لمینت معمولا بدون کثیف کاری صورت می گیرد.
7پارکت چوبی از چه چیزی ساخته می شود ؟
پارکت چوبی از جنس صد در صد چوب می باشد. چوب های مورد استفاده در پارکت چوبی مختلف می باشد. چوب هایی که در پارکت چوبی به کار می روند عبارتند از چوب درخت کاج، افرا، بلوط، بامبو، گردو، گیلاس و ... که هر کدام با یکدیگر در برخی خصوصیات متفاوت اند.
8روش تشخیص ضد آب بودن پارکت ها چگونه است ؟
در جواب این سوال می توان گفت بله راه هایی متفاوتی وجود دارد که بتوان ضد آب بودن پارکت ها را تشخیص داد. این راه ها مواردی مانند کشیدن ناخن بر لبه های پارکت، امتحان کردن با آب و حرارت می باشند که در مقالات آموزشی سایت بیشتر توضیح داده شده است.
9آیا پارکت لمینت را می توان با مواد شوینده شستشو داد ؟
در جواب این سوال می توان گفت که برای شستشوی پارکت لمینت یک سری شوینده های خاص وجود دارند اما باید در شستشوی پارکت لمینت به این نکته توجه کرد که آب به داخل پارکت ها نفوذ نکند، زیرا آب باعث خراب شدن پارکت لمینت می شود.
10پارکت چوبی چگونه نصب می شود ؟
پارکت چوبی دارای نصب پیچیده و تقریبا سختی می باشد که توسط افراد حرفه ای و به اصطلاح نصاب باید نصب گردنند. پارکت چوبی با چسب های مخصوص نصب شده سپس صیقل کاری می شود و یک روغن جلا بر روی آن ریخته می شود تا سطح آن شفاف باشد.
11مزایای پارکت ضد آب چیست ؟
بزرگترین مزیتی که پارکت ضد آب دارد همین ضد آب بودن آن است زیرا استفاده از پارکت ها به دلیل اینکه در مواجه با آب مقاوم نبودند و به سرعت طبله می کردند یکی از مشکلات آن ها بود اما پارکت ضد آب این مشکل را به دست فراموشی سپرد. البته مقاومت فیزیکی آن ها نیز یکی دیگر از مزیت های آن ها می باشد.
12آیا پارکت لمینت از جنس چوب می باشند ؟
می توان گفت یکی از دلایل استفاده از پارکت لمینت به دلیل آن بوده که پارکت های چوبی مشکلات بسیاری داشتند؛ به همین دلیل از پارکت لمینت استفاده شد که به طور صد در صد چوب نمی باشد. جنس پارکت لمینت از دو لایه لمینت و درون مایه اچ دی اف است.
13پارکت چوبی چگونه به کف چسبیده می شود ؟
پارکت چوبی به صورت های مختلفی به زمین نصب می شود. در قدیم برای چسباندن پارکت چوبی بر روی زمین از قیر داغ استفاده می کردند، اما امروزه به وسیله یک سری چسب مخصوص، این پارکت ها به زمین چسبیده می شوند. توجه داشته باشید زیرسازی در هنگام چسبادندن بسیار مهم است.
14از پارکت ضد آب در چه مکان های می شود استفاده کرد ؟
از پارکت ضد آب می توان در مواردی که نیاز به شستشو می باشد و یا آب در آن نقطه کاربرد زیادی دارد استفاده کرد. از این فضاها می توان به آشپزخانه ها، استخر ها، یا حمام اشاره کرد که پارکت ضد آب در آن نقش بسیار مهمی دارد.
15آیا از پارکت لمینت می توان در محیط هایی که آب و رطوبت وجود دارد استفاده کرد ؟
پارکت لمینت یکی از انواع پارکت می باشد که به صورتی ساخته شده که در مقابله با آب کمی مقاوم تر از پارکت های چوبی می باشد اما به صورت قطعی ضد آب نمی باشد و در صورتی که می خواهید در فضاهایی مانند آشپزخانه استفاده نمایید سعی کنید کمتر از آب استفاده نمایید.
16مزایای استفاده از پارکت چوبی چه می باشد ؟
پارکت چوبی به دلیل آنکه مستقیما از چوب ساخته شده است و چوب هم یکی از مواد طبیعت است، در گرما بخشی به ظاهر خانه بسیار موثر است. پارکت چوبی نرم بوده و برای استفاده به عنوان کفپوش بسیار مناسب می باشد همچنین پارکت چوبی عایق خوبی برای صدا و حرارت است.
17آیا لمینت نیز یک پارکت ضد آب محسوب می شود ؟
در جواب این سوال می توان گفت که لمینت ها به صورت صد در صد ضد آب نمی باشند. لمینت ها از جنس اچ دی اف می باشند و فقط در بعضی از آن ها لایه رویی و زیرین به صورت ضد آب می باشد اما به هسته مرکزی آن نباید آب وارد شود.
18پارکت لمینت به چه صورت بر روی زمین نصب می شود ؟
پارکت لمینت به مانند پارکت های چوبی، آنچنان سختی در نصب ندارند. پارکت لمینت به واسطه شیارهایی که در لبه های آن تعیبه شده است به صورت تو در تو درون هم جای می گیرند. این درون هم رفتن باعث می شود که سنگن شده و بر روی زمین استقرار داشته باشد.
19معایب استفاده از پارکت چوبی چه می باشد ؟
پارکت چوبی به دلیل اینکه از چوب ساخته شده است در برابر اشیاء نوک تیز و ضربات فیزیکی مقاومت کمی دارند. از عیب بزرگ آن می توان به مقاومت کم آن در برابر روطوبت و آب نام برد. پارکت چوبی چنانچه با آب تماسی داشته باشد طبله کرده و دچار مشکل می شود.
20تفاوت پارکت ضد آب با پارکت چوبی در چیست ؟
این تفاوت در بسیاری از موارد، در پارکت ضد آب و پارکت چوبی وجود دارند. به طور مثال پارکت چوبی تمام چوب است و ضعف آن در مقابله با آب است. اما پارکت ضد آب نقطه قوتش در مقابله با آب است. از تفاوت های دیگر پارکت ضد آب با پارکت چوبی می توان به نصب آن و نگهداری آن نیز اشاره کرد.
21مزایای استفاده از پارکت لمینت در چیست ؟
پارکت لمینت بر خلاف پارکت چوبی در مقابله با اشیا نوک تیز و آب مقاومت بالاتری دارد. پارکت لمینت را می توان عایقی خوبی برای صدا و همچنین حرارت دانست و اینکه به زیرکاری خاصی نیاز نداشته و به راحتی نصب می شود و می توان چند بار آن را جمع و نصب نمود.
22شرایط صحیح نگهداری از پارکت چوبی چه می باشد ؟
پارکت چوبی دارای یک سری شرایط نگهداری می باشد. چنانچه می خواهید آن ها را تمیز نمایید سعی کنید با جارو برقی و دستمال آن را تمیز نمایید. البته این پارکت ها چنانچه دچار مشکلات فیزیکی شوند باید هر چند وقت یکبار ترمیم شوند و سعی کنید رطوبت را از آن ها دور نگه دارید.
23پارکت ضد آب بهتر است یا پارکت های چوبی ؟
هر کدام از انواع مختلف این پارکت ها موارد استفاده خاص خود را دارند. پارکت ضد آب در فضایی که احتمال وجود آب هست استفاده دارد و پارکت های چوبی در فضاهای خاص خود؛ اما با توجه به اینکه می توان طرح چوب را بر روی پارکت ضد آب طراحی کرد به دلیل ضد آب بودن این برتری نسبی را دارد.
24معایب استفاده از پارکت لمینت در چیست ؟
یکی از معایبی که می توان در استفاده از پارکت لمینت به آن اشاره کرد صدای ناخوشایندی است که در حین راه رفتن از خود تولید می کند. دیگر مشکلی که پارکت لمینت دارد لغزندگی آن است که بسیاری از افرادی که از پارکت لمینت استفاده می کنند به آن اشاره کرده اند.
25تفاوت پارکت چوبی با کفپوش در چه چیزی می باشد ؟
تفاوتی که در این دو وجود دارد در این است که کفپوش ها عمدتا از جنس Pvc می باشد اما پارکت چوبی به صورت صد در صد از چوب خالص است. مزیت کفپوش نسبت به پارکت چوبی در این است که کفپوش ها قابلیت شستشو را دارند اما پارکت چوبی خیر.
26بهترین پارکت های ضد آب بیشتر در چه کشورهایی تولید می شوند ؟
پارکت ضد آب در کشورهای مختلفی تولید و در سطح جهان به صورت گسترده توزیع می گردد؛ اما از بهترین تولید کنندگان پارکت ضد آب در سطح جهان می توان به کشورهای ترکیه و آلمان اشاره کرد که بیشتر صادرات ایران نیز از این کشور ها صورت می گیرد.
27پارکت لمینت بهتر است یا پارکت چوبی ؟
به طور حتم می توان گفت پارکت لمینت نسبت به پارکت چوبی مزایای بیشماری دارد که در سوال های قبلی همین صفحه مطرح شد. لازم به ذکر است در بعضی موارد استفاده از پارکت چوبی به صرفه تر می باشد. استفاده از این دو به سلیقه افراد نیز بستگی دارد.
28تفاوت پارکت چوبی با پارکت لمینت در چیست ؟
تفاوت این دو در این است که پارکت چوبی از جنس تمام چوب ساخته شده است اما پارکت لمینت نیز که یکی از انواع مختلف پارکت ها می باشد به طور صد در صد از چوب نمی باشد و دو طرف آن از لمینت است و در هسته آن اچ دی اف به کار رفته است.
29پارکت لمینت رنگ روشن بهتر است یا رنگ تیره ؟
این سوال یک جواب سلیقه ای دارد و انتخاب پارکت لمینت با سلیقه افراد سرو کار دارد. پارکت لمینت روشن کثیفی ها را در خود نشان داده اما فضای خانه را بزرگ نشان می دهد و پور نور می نماید. پارکت لمینت تیره جذابیت خاصی دارد اما گرد و غبار را به خوبی نشان می دهند.
30چرا بعضی از پارکت های چوبی بعد از نصب صدا می دهند ؟
موارد مختلفی برای این سوال وجود دارد که می توان به رعایت نکردن نکات لازم در حین نصب، تراز نبودن زیر کار در حین نصب پارکت چوبی، هموار نکردن زیرکار در حین نصب پارکت چوبی، توجه نداشتن به شکستگی پارکت چوبی در حین نصب و ... اشاره کرد.
31تفاوت پارکت لمینت با کفپوش pvc در چه می باشد ؟
کفپوش PVC تماما از پلاستکی به نام PVC تولید شده است و برای محیط های مرطوب بسیار مناسب است. اما پارکت لمینت درون مایه ای چوبی دارد و از مشتقات چوب تولید شده است. نصب این دو با یک دیگر تفاوت دارد. همچنین کفپوش پی وی سی نسبت به پارکت لمینت گرانتر است.

ام دی اف

1ام دی اف هایگلاس چیست ؟
ام دی اف هایگلاس یکی از انواع ام دی اف می باشد. همانطور که می دانید ام دی اف ها بیشتر در روکششان با یکدیگر تفاوت دارند. ام دی اف هایگلاس از یک لایه پلکسی گلاس تشکیل شده که بر روی ام دی اف با چسب چسبانده شده است.
2معمولا از ام دی اف در چه جاهایی استفاده می شود ؟
از ام دی اف برای ساخت کلیه لوازم چوبی و دکوراسیون میتوان استفاده کرد که به تعبیر دیگر جایگزین چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی می باشد.
3جنس روکش ام دی اف چیست ؟
ام دی اف در ابتدا خام و بدون روکش و رنگ می باشد که طبق درخواست و سلیقه تولیدکننده بر روی آن روکش ملامینه (کاغذ آغشته به مواد ملامین) یا پی وی سی فیلم چسبانده می شود.
4ام دی اف ملامینه چیست ؟
ام دی اف ها انواع مختلفی دارند؛ اما در حقیقت نمونه های مختلف ام دی اف در نوع روکش آنها با یکدیگر تفاوت دارند. ام دی اف ملامینه نیز یکی از این ام دی اف ها می باشد که دارای روکشی به نام ملامینه است که این روکش با چسب به سطح ام دی اف خام به صورت فشاری چسبانده می شود.
5آیا در ام دی اف هایگلاس تنوع وجود دارد ؟
ام دی اف هایگلاس را می توان از متنوع ترین ام دی اف ها نام برد. این ام دی اف در طرح ها و نمونه های مختلف تولید و توزیع می شوند. این تنوع بالا، باعث سهولت در انتخاب و استفاده از ام دی اف هایگلاس از سوی مشتریان شده است.
6مواد تشکیل دهنده ام دی اف خام چیست ؟
می توان ام دی اف خام را محصولی دانست که از موادی مانند چوب خرده و رزین در فشار بالا و چگالی بین 650 الی 800 کیلو گرم حاصل می شود.
7سطح کیفی ام دی اف ملامینه در چه سطحی می باشد ؟
ام دی اف ملامینه را می توان پر مصرف ترین ام دی اف در سطح جهان دانست. ام دی اف ملامینه از روکش ملامینه تولید شده است. این نمونه از کاغذ تزئینی با چسب ملامین فرمالدئید چسبانده می شود. اکثر کارخانه های تولید کننده ام دی اف، ام دی اف ملامینه را در راستای تولیدات خود قرار داده اند که می توان گفت ام دی اف ملامینه در مقایسه با سایر ام دی اف ها در سطح بالایی قرار دارند.
8بهترین تولید کننده ام دی اف هایگلاس در ایران کیست ؟
ام دی اف هایگلاس در کشور ما نیز توسط چندین تولید کننده تولید می شود. به جرات می توان گفت که ام دی اف هایگلاس ALKI که از تولیدات بازرگانی زاگرس چوب است بهترین نوع از تولیدات داخل نه تنها در کشور، بلکه در خاورمیانه می باشد، که مورد استفاده قرار می گیرد.
9خصوصیات ام دی اف خام چیست ؟
ام دی اف خام دارای خصوصیاتی مانند مقاومت فیزیکی و مکانیکی بالا، قابلیت ابزار خوری و ماشین کاری، قابلیت روکش شدن، قابلیت رنگ شدن و قیمت پایین می باشد که خریداران باید به این خصوصیات توجه نمایند.
10فواید ام دی اف ملامینه در چیست ؟
در سوالات دیگر مطرح شد که ام دی اف ملامینه یکی از پر مصرف ترین ام دی اف ها می باشد؛ اما می توان از فواید ام دی اف ملامینه به مقاومت در برابر رطوبت و آب، طرح و رنگ های مختلف، مقاومت در برابر خراش خوردگی و حرارت و ... اشاره کرد.
11واردات ام دی اف هایگلاس از کدام کشورها صورت می گیرد ؟
ام دی اف هایگلاس از کشورهای مختلفی وارد ایران می شود و از کشورهایی که ام دی اف هایگلاس از آن وارد می شود می توان به کشور هایی مانند ترکیه، آلمان، چین و اتریش اشاره کرد. بهترین نوع ام دی اف هایگلاس وارداتی را کشورهای اتریش و آلمان تولید می کنند.
12تفاوت ام دی اف خام و نئوپان در چیست ؟
می توان گفت هر دو آنها یعنی ام دی اف خام و نئوپان از ضایعات چوب تشکیل شده اند؛ اما بزرگترین فرق اساسی که بین آنها وجود دارد این است که نئوپان از خرده چوب های پرس شده به دست می آید اما ام دی اف خام از خاک یا گرد چوب و تلفیق آن با چسب (رزین) که در نتیجه ام دی اف خام از نئوپان مقاومت بیشتری دارد.
13معایب ام دی اف ملامینه چیست ؟
ام دی اف ملامینه دارای معایبی می باشد که از این معایب می توان به جنس مات آن و نداشتن شفافیت در مقایسه با روکش های پی وی سی، مقاومت پایین آن ها در مقابل مواد اسیدی و قلیایی، یک دست و صاف نبودن رویه و لبه ها و ... اشاره کرد.
14کاربرد ام دی اف هایگلاس در چه مواردی است ؟
ام دی اف هایگلاس در محصولات بیشماری مورد استفاده قرار می گیرد. از ام دی اف هایگلاس برای ساخت مصنوعات چوبی به خصوص کابینت های آشپزخانه به واسطه اینکه درخشندگی آن باعث تابش نور می شود مورد استفاده قرار می گیرد و طرفداران زیادی دارد.
15ابعاد ام دی اف خام به چه صورت است ؟
ام دی اف خام را می توان در ابعاد 4100*1830، 3660*1830، 2440*1830 و یا 2440*1220پیدا کرد. لازم به ذکر است نمونه های از ام دی اف خام وارداتی وجود دارند که در ابعاد 4100*2100 ، 2800*2070 و 2600*2070 می توان تهیه کرد. ضخامت این ام دی اف ها در اندازه های 3، 4، 6، 8، 10، 12، 16، 18، 20، 25، 32، 38 وجود دارند. (تمام ابعاد به صورت میلی متر می باشند)
16کاربرد ام دی اف ملامینه چیست ؟
ام دی اف ملامینه یکی از محصولات پرطرفدار است که در بسیاری از اکسسوری ها مانند مبلمان، میز تلویزیون، تخت خواب ها، استفاده بر روی دیوارها، پارتیشن سازی و از همه مهم تر آشپزخانه ها مورد استفاده قرار می گیرد. ام دی اف ملامینه کاربرد های فروانی دارد.
17قیمت ام دی اف هایگلاس به چه صورت می باشد ؟
ام دی اف هایگلاس به دلیل کیفیت و جنسیتی که دارد یکی از نمونه های ام دی اف می باشد که قیمت بالاتری نسبت به سایر ام دی اف ها دارد. این قیمت بالا البته برای افرادی که به درخشندگی ام دی اف هایگلاس علاقه مند می باشد مسئله مهمی به نظر نمی رسد.
18کدام ام دی اف خام وارداتی کیفیت بهتری را دارد ؟
کشورهای زیادی در زمینه ام دی اف خام فعالیت دارند و صادر کننده می باشند. از نظر کیفیتی و قیمتی می توان ام دی اف خام وارداتی کشورهای اندونزی و ترکیه را از بهترین نوع ام دی اف خام دانست.
19تفاوت ام دی اف ملامینه و نئوپان ملامینه در چیست ؟
ام دی اف ملامینه در مقایسه با نئوپان ملامینه از کیفیت بالاتری برخوردار است. لبه های ام دی اف ملامینه را به راحتی می توان ماشین کاری کرد و لبه های آن را با نوارهای مخصوص پوشش داد. از دیگر تفاوت های این دو ابزار خوری و مقاومت بالای ام دی اف ملامینه نسبت به نئوپان ملامینه را می توان نام برد.
20کیفیت ام دی اف هایگلاس بهتر است یا سایر ام دی اف ها ؟
از نظر ظاهر می توان ام دی اف هایگلاس را یک سر و گردن بالاتر از ام دی اف ها دانست اما از لحاظ کارایی هر کدام از این ام دی اف ها کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارا می باشند که در محیط های مناسب استفاده می شوند.
21بهترین برند ام دی اف خام در ایران کدام است ؟
کارخانه های بزرگ و کوچک زیادی در ایران موجود می باشند که ام دی اف خام را تولید می کنند اما به طور قطع می توان گفت که بازرگانی زاگرس چوب از بزرگترین کارخانه های داخلی و تولید کننده برترین ام دی اف خام در داخل کشور می باشد.
22تفاوت بین لترون ملامینه و ام دی اف ملامینه چیست ؟
لترون ها یا همان تئوپان معمولا از خرده های چوب تولید شده اند و معمولا بر روی آنها روکش وجود ندارد و از روکش های کاغذی استفاده می شود؛ اما گاهی از اوقات بر روی آن روکش ملامینه استفاده می کنند. لترون ها با ام دی اف ملامینه در نوع هسته داخلی بسیار متفاوت می باشند.
23معایب استفاده از ام دی اف هایگلاس در چیست ؟
شایعه می باشد که ام دی اف هایگلاس خش بر می دارد و بعد از مدتی از بین می رود. اما این مسئله آنقدر بزرگ نمی باشد. ام دی اف هایگلاس در مقابل حرارت کمی ضعیف عمل می کند. لازم به ذکر است ام دی اف هایگلاس لکه گیر می باشد.
24در مقایسه با ام دی اف خام داخلی و خارجی کدام بهتر می باشند ؟
مدت ها است که کیفیت تولیدی ام دی اف خام تولید کنندگان داخلی نسبت به جنس های وارداتی بسیار پایین بودند و در مقایسه تولید کنندگان داخلی و خارجی، کارخانه های داخلی بسیار ضعیف تر بودند؛ اما بازرگانی زاگرس چوب همواره کیفیت را سر لوحه کار خود قرار داده است و این بازرگانی در حال تبدیل شدن به یکی از ابر قدرت های تولید ام دی اف خام در ایران و آسیا می باشد.
25آیا ام دی اف ملامینه تولید شده در ایران از کیفیت خوبی برخوردار هستند ؟
می توان گفت یکی از بهترین تولیدات ام دی اف ملامینه در داخل کشور متعلق به بازرگانی زاگرس چوب است و همانطور که در مقالات درون سایت خواندید ام دی اف ملامینه PANO با بهترین کیفیت و قیمت توسط زاگرس چوب تولید و توزیع می شود.
26مزایای استفاده از ام دی اف هایگلاس در چیست ؟
می توان درخشندگی سطح ام دی اف هایگلاس را از مهمترین مزایای آن دانست که البته همین موضوع باعث شده نسبت به سایر ام دی اف ها گران تر باشد. این درخشندگی باعث تابش نور بیشتر مخصوصا در آشپزخانه می شود.
27آیا ام دی اف خام را می شود رنگ کرد ؟
شاید برای خیلی از افراد سوال باشد که آیا می توان ام دی اف خام را رنگ کرد؟ جواب مثبت است. ام دی اف خام را می توان پس از بتونه کاری و پلیش زدن، بر روی سطح آن رنگ مخصوص پاشید.
28رنگ های ام دی اف هایگلاس چگونه است ؟
ام دی اف هایگلاس دارای سطحی شفاف و شیشه مانند است. در واقع پلکسی گلاس نوع پلاستیک است که از نوعی از پلی کربنات شفاف ساخته و پرداخته شده است. پلی کربنات یک ماده ای می باشد که به مانند شیشه است و بسیار شفاف نیز می باشد.

1 دیدگاه

  1. فاطمه گفت:

    سلام. ضریب انتشار فرمالدهید (E) در ام دی اف تولیدی شرکت شما چند است؟
    در تولید نیوپان چسب بیشتری استفاده میشود یا mdf های کلاس E1 ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *